Witamy w naszym sklepie! Życzymy udanych zakupów

Blog

Dieta BARF dla psa na wyjeździe i urlopie

Planując wakacyjny wyjazd, nie wyobrażasz go sobie bez towarzystwa ukochanego pupila? Pies na urlopie to doskonały pomysł, musisz się tylko odpowiednio przygotować! Dieta BARF w podróży jest jak najbardziej wykonalna, pod warunkiem właściwej organizacji i skompletowania potrzebnych akcesoriów i wartościowego pożywienia. Przygotowaliśmy praktyczny poradnik na temat wczasów z czworonogiem. Przeczytaj tekst do końca i zapewnij udany wypoczynek sobie i czworonożnemu kompanowi!

 

czytaj więcej...Jak przejść na dietę BARF ?

Zastanawiasz się jak krok po kroku zorganizować bezpieczne przejścieTwojego zwierzaka na dietę BARF?
Dieta BARF to doskonałe rozwiązanie, które wymaga przygotowania oraz cierpliwości — poprzez dobór odpowiednich produktów, aż po monitorowanie reakcji zwierzęcia na nowy sposób żywienia. Od czego zacząć?

czytaj więcej...Wołowina w diecie BARF

Żywienie zwierząt domowych surowymi, naturalnymi produktami zyskuje na popularności. Dieta BARF (Biologically Appropriate Raw Food) opiera się na dostarczaniu składników, które najlepiej odzwierciedlają potrzeby żywieniowe zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kluczowym elementem wprowadzenia nowego jadłospisu jest zapewnienie różnorodności źródeł białka. Warto zatem rozważyć wzbogacenie jadłospisu swojego pupila o wołowinę, co może znacząco podnieść jego wartości odżywcze i smakowe.

 

czytaj więcej...Kaczka w diecie BARF

Wprowadzenie nowych smaków i różnorodności do jadłospisu czworonożnych przyjaciół jest istotnym elementem w dbaniu o ich zadowolenie i ciekawość sensoryczną. Wśród wielu opcji dostępnych na rynku kaczka stanowi wartościowy dodatek zarówno dla psów, jak i kotów. Kaczka może stać się cennym składnikiem w codziennej diecie BARF naszych pupili, gwarantując im smakowite i pełne doznań posiłki.

czytaj więcej...Ryby w diecie BARF

W przypadku naturalnego żywienia naszych czworonożnych przyjaciół, każdy wybór ma znaczenie. Odkrywanie, co najlepiej odpowiada ich potrzebom, to nie tylko kwestia zdrowia, ale i codziennej radości pupili. Włączenie ryb do diety BARF otwiera przed nimi morze możliwości – od świeżości i różnorodności pożywienia, po wspieranie naturalnego instynktu związanego z wyborem pokarmu.

czytaj więcej...Dieta Barf w alergiach

Nietolerancje pokarmowe i uczulenia są częstym problemem zwierząt domowych. Nadwrażliwość może być powodowana przez szereg różnych czynników, takich jak zbyt duża ilość danej substancji w diecie czy problemy z układem  pokarmowym. Jeżeli chcesz pomóc zbilansować posiłki Twojego zwierzęcia z wykluczeniem szkodliwych dla niego składników, w tym artykule podpowiemy Ci, jak to zrobić, wykorzystując dietę BARF! 

       

czytaj więcej...Mięso egzotyczne w diecie BARF

Wołowina, drób, jagnięcina, baranina, dziczyzna, kozina, a nawet konina – propozycje z tej listy pojawiają się dość często w miskach naszych czworonogów. Dieta BARF może obejmować także mięso egzotyczne, na przykład z kangura lub strusia. W poniższym przeglądzie przyjrzymy się bliżej ich wartościom odżywczym oraz innym walorom docenianym przez naszych kudłatych przyjaciół.
Jeśli zdecydowałeś się na surowe karmienie psa i kota, w tym artykule znajdziesz wskazówki, dzięki którym możesz poszerzyć jadłospis pupila.

czytaj więcej...Podroby - niezwykle ważny składnik diety BARF.

Kluczową rolę w posiłkach dla zwierząt w diecie BARF odgrywają źródła łatwo przyswajalnego białka, witaminy i minerały. Podroby w diecie BARF na pierwszy rzut oka wydają się idealnym źródłem wszystkich tych substancji – i tak właśnie jest, pod warunkiem, że zachowamy kilka ważnych zasad.
W tym artykule znajdziesz garść praktycznych wskazówek i informacji, które pozwolą Ci zadbać o prawidłowe komponowanie surowych posiłków Twojego pupila !

czytaj więcej...Kości w diecie BARF - jakie wybrać?

Wszystkie czworonogi mają swoje ulubione zajęcia. W przypadku psów jest to zabawa z piłką, spacery i... ogryzanie gnatów. Dzięki temu szczekający pupile radzą sobie z nudą, tęsknotą za właścicielem i naturalną potrzebą gryzienia. Do wszystkich tych czynności skłania również smak i zapach mięsa na odpowiednio dużej kości.

czytaj więcej...Zasady żywienia – jak dobrać dzienną dawkę pokarmową dla psa.

Wiesz już czym jest model Biologically Appropriate Raw Food Iana Billinghursta i wiesz już, jakie są jego podstawy. A jeśli dopiero poznajesz ten temat, to zapraszamy do nadrobienia naszych poprzednich publikacji! A o czym porozmawiamy dzisiaj? Z tego materiału dowiesz się, dobrać dzienną dawkę pokarmową dla psów w kontekście składników diety, ich proporcji oraz przygotowania posiłków.

czytaj więcej...