Witamy w naszym sklepie! Życzymy udanych zakupów

Blog

Kaczka w diecie BARF

Wprowadzenie nowych smaków i różnorodności do jadłospisu czworonożnych przyjaciół jest istotnym elementem w dbaniu o ich zadowolenie i ciekawość sensoryczną. Wśród wielu opcji dostępnych na rynku kaczka stanowi wartościowy dodatek zarówno dla psów, jak i kotów. Kaczka może stać się cennym składnikiem w codziennej diecie BARF naszych pupili, gwarantując im smakowite i pełne doznań posiłki.

czytaj więcej...



Ryby w diecie BARF

W przypadku naturalnego żywienia naszych czworonożnych przyjaciół, każdy wybór ma znaczenie. Odkrywanie, co najlepiej odpowiada ich potrzebom, to nie tylko kwestia zdrowia, ale i codziennej radości pupili. Włączenie ryb do diety BARF otwiera przed nimi morze możliwości – od świeżości i różnorodności pożywienia, po wspieranie naturalnego instynktu związanego z wyborem pokarmu.

czytaj więcej...



Dieta Barf w alergiach

Nietolerancje pokarmowe i uczulenia są częstym problemem zwierząt domowych. Nadwrażliwość może być powodowana przez szereg różnych czynników, takich jak zbyt duża ilość danej substancji w diecie czy problemy z układem  pokarmowym. Jeżeli chcesz pomóc zbilansować posiłki Twojego zwierzęcia z wykluczeniem szkodliwych dla niego składników, w tym artykule podpowiemy Ci, jak to zrobić, wykorzystując dietę BARF! 

       

czytaj więcej...



Mięso egzotyczne w diecie BARF

Wołowina, drób, jagnięcina, baranina, dziczyzna, kozina, a nawet konina – propozycje z tej listy pojawiają się dość często w miskach naszych czworonogów. Dieta BARF może obejmować także mięso egzotyczne, na przykład z kangura lub strusia. W poniższym przeglądzie przyjrzymy się bliżej ich wartościom odżywczym oraz innym walorom docenianym przez naszych kudłatych przyjaciół.
Jeśli zdecydowałeś się na surowe karmienie psa i kota, w tym artykule znajdziesz wskazówki, dzięki którym możesz poszerzyć jadłospis pupila.

czytaj więcej...



Podroby - niezwykle ważny składnik diety BARF.

Kluczową rolę w posiłkach dla zwierząt w diecie BARF odgrywają źródła łatwo przyswajalnego białka, witaminy i minerały. Podroby w diecie BARF na pierwszy rzut oka wydają się idealnym źródłem wszystkich tych substancji – i tak właśnie jest, pod warunkiem, że zachowamy kilka ważnych zasad.
W tym artykule znajdziesz garść praktycznych wskazówek i informacji, które pozwolą Ci zadbać o prawidłowe komponowanie surowych posiłków Twojego pupila !

czytaj więcej...



Kości w diecie BARF - jakie wybrać?

Wszystkie czworonogi mają swoje ulubione zajęcia. W przypadku psów jest to zabawa z piłką, spacery i... ogryzanie gnatów. Dzięki temu szczekający pupile radzą sobie z nudą, tęsknotą za właścicielem i naturalną potrzebą gryzienia. Do wszystkich tych czynności skłania również smak i zapach mięsa na odpowiednio dużej kości.

czytaj więcej...



Zasady żywienia – jak dobrać dzienną dawkę pokarmową dla psa.

Wiesz już czym jest model Biologically Appropriate Raw Food Iana Billinghursta i wiesz już, jakie są jego podstawy. A jeśli dopiero poznajesz ten temat, to zapraszamy do nadrobienia naszych poprzednich publikacji! A o czym porozmawiamy dzisiaj? Z tego materiału dowiesz się, dobrać dzienną dawkę pokarmową dla psów w kontekście składników diety, ich proporcji oraz przygotowania posiłków.

czytaj więcej...



Suplementacja dla zwierząt na diecie BARF - co warto wiedzieć?

Jeśli chcesz karmić swojego pupila surowym mięsem i kośćmi, musisz pamiętać, że w tych produktach nie ma wszystkich witamin, minerałów oraz składników odżywczych, które są mu potrzebne do prawidłowego rozwoju. Żeby dieta BARF była zbilansowana, niezbędna jest odpowiednia suplementacja — należy ją dobierać zarówno na podstawie obserwacji funkcjonowania zwierzęcia, jak i regularnych badań krwi oraz moczu.

czytaj więcej...



Dieta BARF - podstawy

Kiedy adoptowałeś psa lub kota, z pewnością zależy Ci, by się odpowiednio się odżywiał i szukasz jedzenia bogatego w pełnowartościowe składniki. Dieta BARF to doskonałe rozwiązanie, które wymaga przygotowania oraz cierpliwości — warto wprowadzać ją stopniowo, metodą prób i błędów, aż do skomponowania takich posiłków, które przypadną do gustu Twojemu pupilowi. Od czego zacząć?

czytaj więcej...



Co to jest BARF?

Model żywienia barf został opracowany przez lekarza weterynarii Iana Billinghursta. Opiera się na założeniu, że wymagania pokarmowe naszych zwierząt domowych nie różnią się od tych, jakie mieli ich dzicy przodkowie; jest mocno zainspirowany sposobem, w jaki żywią się wilki i psy na wolności.

czytaj więcej...